Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 59 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Yazı Tahtaları Fiyatları

Yazı tahtalarının daha çok eğitim aracı olarak kullanıldığı düşünülse de bu tahtalar ofisler için de çok kullanışlı bir ürün durumundadır. Özellikle ofis ve okullarda lüksten ziyade artık zorunlu bir ihtiyaç haline gelen yazı tahtaları, kullanım kolaylığı, dekoratif olması, model ve kullanım alanı çeşitliliği nedeniyle de oldukça tercih edilmektedir. Bu derece yaygın olan ürünlerde elbette ki tercih işlemi daha zor olmaktadır. Çünkü karşınıza birçok kriter çıkmaktadır.

Ayaklı Yazı Tahtası

Ofisinizde, iş yerinizde sunum yaparken ayaklı yazı tahtaları oldukça tercih edilir. Etkili bir sunum performansı açısından pratik olarak kullanılan ayaklı yazı tahtaları planlama ve ekip çalışması için önemli rol oynamaktadır. Aynı zamanda dersler ve eğitim alanında da en çok tercih edilen materyallerden birisidir.

Yazı Tahtaları Ne İşe Yarar

Yazı tahtaları, üzerine uygun kalem vasıtasıyla yazı yazılabilen ve kolay bir şekilde silinebilen tahtalardır. Geçmişte okullarımızda kullanılan tebeşirle yazılan kara tahtaların, teknoloji ile buluşturulmuş, daha temiz, daha pratik versiyonlarıdır. Teknoloji, ihtiyaçlar üzerine gelişme göstermektedir. Yazı tahtalarının kullanımındaki temel ihtiyaç ise “bir şeyler anlatma” ihtiyacıdır. Bu ihtiyacımız okullarda ders anlatmak, iş yerlerinde sunum yapmak, restoranlarda bilgi vermek şeklinde karşımıza çıkar. Dolayısıyla yazı tahtaları temelde bir şey anlatmanıza yardım etmek için vardır. Modelleri ve özellikleri; sizin bu anlatımınıza en pratik desteği, nasıl vereceği konusunda değişiklik göstermektedir. 

Yazı Tahtası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazı tahtası çeşitleri oldukça geniştir. Her ihtiyaca göre şekillenebilen yazı tahtaları için, her şeyde olduğu gibi öncelikle ihtiyacımızı iyi bir şekilde belirlememiz gerekmektedir. İhtiyacımızı belirlerken bakacağımız yazı tahtası özellikleri şunlar olmalıdır;

1. Kullanım Yeri: İlk bakmamız gereken özellik yazı tahtasını nerede kullanacağımızdır. Burada hem kullanım alanımızı hem de kullanacağımız odayı dikkate almalıyız. Yazı tahtasının kullanım alanları genel olarak; ofis-iş yeri, okul, mutfaklar, restoran, ev, çocuklar gibi çeşitlilik göstermektedir.

2. Sabitlik veya Seyyarlık:

Sabit, Duvara Monte Yazı Tahtası: Ofis veya ev duvarlarımıza kolayca monte edilebilen yazı tahtaları yer tasarrufu açısından oldukça avantajlıdır. Yazı tahtalarının diğer modelleri ofis içerisinde bir alan işgal etmektedir. Ancak duvara monteli modeller, asıldıkları duvarda hem dekoratif bir görüntü sağlarlar, hem de yer işgal etmezler.

Seyyar, Ayaklı Yazı Tahtası:  Bu modellerin en önemli özelliği seyyar olmasıdır. İstediğimiz yere kolayca taşınabilmektedir. Yazı Tahtası Teleskopik Ayaklı: 3 ayaklı, genelde ölçü olarak küçük olan tahtalardır. Şık tasarımlara sahiptir. Yazı Tahtası Tekerlekli: Altında bulunan tekerlekler sayesinde istenilen yere kolayca taşınabilir, sunum esnasında tahtanın açısı değiştirilebilir. Tekerleklerin üzerinde fren sistemleri mevcuttur, bu sayede istediğiniz yerde sabit kalması da sağlanır. 

3. Yüzey: Yazı tahtasının yüzeyi çok çeşitlilik göstermektedir. Tabi ki bu çeşitlilik fiyata yansımaktadır. Genelde yüzeyi laminant, melamin, duralit, porselen gibi malzemelerden oluşmaktadır. Özellik açısından ise mıknatıslı yazı tahtası, yapışkanlı yazı tahtası, Çift taraflı yazı tahtası, Flipchart yazı tahtası. Kombin yüzeyler mevcuttur. Yazı tahtası ve mantar pano gibi yarısı mantar pano yarısı yazı tahtası olan yüzeyler olduğu gibi özellikle çocuklar için yazı tahtası ve abaküsün bir arada sunulduğu tipler de mevcuttur. Renk olarak genelde beyaz tahtalar tercih edilmektedir. Ancak siyah (kara tahtalar) gibi farklı renkler de mevcuttur. Genel olarak yüzey boş olsa da özellikle müzik dersleri gibi derslerde kullanılan yüzeyleri hazır çizgili tahtalar da mevcuttur.

4. Çerçeve: Çerçeve olarak ahşap çerçeveli yazı tahtaları, MDF çerçeveli yazı tahtaları, alüminyum çerçeveli yazı tahtaları olarak gruplandırabiliriz.

5. Ölçü: Yazı tahtası ölçülerine karar verirken kullanacağınız alanın büyüklüğüne ve kullanma amacınıza göre karar verilmelidir. Küçük odalara büyük yazı tahtaları verimli olmayacağı gibi, büyük odalarda da küçük yazı tahtaları görünme açısından çok işlevsel olmayacaktır. Yazı tahtası ebatları sizin amacınızla da doğru orantılıdır. Tahta üzerinde geniş gruplar halinde çalışma yapıyorsanız veya sunum yaparken tahta üzerine bir takım çıktılar asmayı seviyorsanız alacağınız yazı tahtası büyük ölçülerde olmalıdır. Evde veya işte sadece ufak beyin fırtınası yapmak veya bazen birilerine ufak sunumlar yapmak için kullanacaksanız küçük ölçülerde yazı tahtası tercih edilmelidir.

Yazı Tahtası Malzemeleri Gereçleri Nelerdir : Yazı tahtası ile bilirlikte kullanılacak ürünler; yazı tahtası kalemi (board marker), yazı tahtası kalemliği ve  yazı tahtası silgisidir.

En ucuz yazı tahtası nereden alınır

Yazı tahtası fiyatları yukarıda belirttiğimiz her bir kritere göre farklılıklar göstermektedir. Günümüzde ortalama 20 -5000 tl arasında fiyat aralığına sahip olan bu sektörde; sizin için en uygun yazı tahtasını en ucuza bulmak için İş’te Kırtasiye hemen yanınızda. Sizin için en uygun yazı tahtası önerisi için sizi Esenyurt ve İkitelli’de bulunan şubelerimize bekliyoruz. Kaliteli yazı tahtasının adresi İş’te Kırtasiye, en hızlı servis ve internet hizmeti ile ihtiyacınızı en kısa sürede sizlere ulaştırmaktadır. Kendi servis hizmetimizle; Esenyurt, İkitelli, Başakşehir, Bağcılar, Güngören, Beylikdüzü, Avcılar, Büyük Çekmece, Küçük Çekmece gibi şubelerimize yakın bölgelere en kısa sürede ihtiyaçlarınızı ulaştırıyoruz. Türkiye’nin dört bir tarafına ise kargo ile en hızlı ve güvenli şekilde teslimat sağlıyoruz.

 ÖNE ÇIKAN MARKALAR

Iste-Kirtasiye-panda-logo.jpg (23 KB)Iste-Kirtasiye-interpano-logo.jpg (14 KB)

 

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.