Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 64 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Toner Nedir

Lazer yazıcılar, nokta vuruşlu yazıcılar gibi fotokopi makinalarından kağıt üstüne çıktı alınmasını sağlayan malzemeye toner adı verilir. Toner yapısı gereği ufak tanelere ayrılmış kömür gibi kuru ve toz halindedir. Bu toz tanelerini oluşturan tanecikler 10 mikrondan daha ufak boyutlardadır. Tonerin ana maddesi baskı tarafında daha kaliteli baskılar alabilmek için polimer ile birlikte kullanılmaktadır. Baskılarda daha parlak bir görüntü alınması için balmumu ve daha güçlü kağıt baskısı içinde reçine gibi maddeler de bu toner karışımının içerisinde bulunur. Bu sayede aldığımız renkli / renksiz baskılar daha kaliteli olarak çıkmaktadır. 

Lazer yazıcılarda ise bu işlem biraz daha farklı ilerlemektedir. Drum adı verilen dönen bir parça sayesinde bilgisayar ortamındaki görüntü bir bu parça üzerine aktarılır. Bu işlemden sonra yazıcıda bulunan lazer, drum adı verilen parça üzerinde negatif yüklü alan oluşturarak toner tozlarının bu alanda çekilmesi şeklinde gerçekleşir. Lazer yazıcı tarafından pozitif yüklere sahip kağıt, drum adı verilen parçanın yanından geçmesiyle bu parça tarafından tutulan toner tozları kağıda aktarılması ile lazer yazma işlemleri tamamlanmış olmaktadır.

Toner Fiyatları

Teknolojinin gelişmesi ile yazıcı ve fotokopi makinaları oldukça gelişti. Bu sayede fotokopi makinalarında kullanılan malzemeler de teknolojik olarak bayağı mesafe kat etti. Yazıcı ve fotokopi makinaları aklıma geldiğinde toner ve kartuş terimlerini oldukça sık duyarız.İş hayatımızda veya okul işlerimizde fotokopi makinalarını yada ofis ortamlarında en sık kullanılan yazıcılar için toner fiyatları oldukça uygundur. 

En Çok Tercih Edilen Yazıcı Modelleri

Yazıcılar, bir işletmenin veya fotokopi çıktısı almak isteyen her bir bireyin ihtiyaç duyduğu cihazlardan birisidir. Hemen hemen her iş yerinde en az 1 adet yazıcı bulunmaktadır. Hal böyle olunca en çok tercih edilen yazıcı modelleri değişkenlik göstermektedir. Aslında bu değişkenliği söyle sınıflandırabiliriz; İşletme kapasitesine göre (küçük ölçekli işletmeler, orta ölçekli işletmeler, büyük ölçekli işletmeler) yazıcı seçimi de değişkenlik gösterdiği için en çok tercih edilen yazıcı modellerini bu duruma göre listeledik.

Toner Seçimi Nasıl Yapılır

Öncelikle burada kullandığınız yazıcı marka ve modeline göre çeşit çeşit tonerler bulunmaktadır. Toner satın almadan önce yapacağınız işin büyüklüğüne göre bir seçim yapmalısınız. Sonrasında ise yazıcı tipine göre (nokta vuruşlu yazıcılar, lazer yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılar) bir seçim yaparak en uygun toner seçimi yapabilirsiniz.

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.