Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 39 ürün görüntüleniyor.
1 2

Termal ve Kuşe Etiket

Barkodlar hepimizin bildiği gibi kullanım alanları çok geniş bir yapıya sahiptir. Öncelikle termal etiket ve kuşe etiket nedir bunu bir inceleyelim.

Termal Etiket Nedir?

Termal etiket yüzeyinde koruyucu bir madde bulundurmayan etiket türüdür. Kağıt üzerine termal bir şekilde lamine edilmesi ile termal etiket oluşmaktadır. Kullandığı barkod yazıcıların baş bölgesinde bulunan ısı ile birlikte termal bir sıvılaşma özelliği gösterir ve bu sayede termal etiketlerin üzerine baskı alınır. Isı ile birlikte termal olarak baskı alındığı için ayrıyeten ribon etiket kullanılmasına gerek yoktur. Termal etiketler, ışık, alkol, nem gibi dış etmenlere karşı fazla dayanıklı bir yapıya sahip değillerdir. Bu gibi dış etkenlere fazla maruz kaldığı zaman termal etiketlerin kararma ihtimalleri söz konusu olabilir. Termal etiketler kısa süreli kullanımlarda daha işe yarayan bir etiket çeşididir. Termal barkod etiketi yapısından dolayı kuşe etiketlere göre daha opak etiketlerdir.

Kuşe Etiket Nedir?

Kuşe etiket kendinden yapışkanlı etiket üretiminde en fazla kullanım oranına sahip olan etiket çeşidinden biridir. Kuşe etiketler yapışkan özelliği olarak güçlü bir yapıya sahiplerdir. Kuşe etiket yüzeyi ile termal etikete göre daha parlak bir yapıda olurlar. Bu sayede üzerine alacağınız baskı çok daha canlı gözükecektir. Kuşe etiketi barkod yazıcınız da baskı alabilmeniz için termal etikette ribon takmaya ihtiyaç duyulmuyorken kuşe etiketlerde barkod yazıcınıza ribon takmanız gerekmektedir. Kuşe etiket, barkod etiketi çeşidi olan termal etikete göre dış etkenlere karşı daha dayanıklı olan etikettir türüdür. Yani ışık, alkol, nem gibi dış etkenlere maruz kaldığı durumlarda kolay bozulmayacaklardır.

Termal ve Kuşe Etiket Çeşitleri

Etiketler renkler olarak genellikle sarı beyaz üretilerek birbirine benzese de birkaç çeşit renkli termal etiket ve renkli kuşe etiket mevcuttur. Termal ve Kuşe etiketler rulo halinde satılmaktadırlar. Ebatlarında değişiklik gösterebiliyorlardır. Örneğin; termal etiket 40x58, termal etiket 40x60, kuşe etiket 100x80,kuşe etiket 60x30, termal etiket 100x100, kuşe etiket 100x150 gibi ölçülere sahip olan rulo kuşe etiket ve rulo termal etiketlere kullanım amacınızı belirleyerek istekirtasiye.com üzerinden en uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Termal etiketler maliyetleri bakımından çok ucuz bir üründür. Bu yüzden dilediğiniz kadar satın alabilir ve ofislerinizde stok halinde saklayabilirsiniz.

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.