Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 44 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

MOP VE MOP APARATLARI

MOP

Mop Nedir? Mop Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Yaşam alanlarınızın, ofis ve iş yerlerinizin temizliği hijyen açısından oldukça önemlidir. Günlük ve düzenli yapılan temizlik, çalışma alanlarındaki iş verimliliğini arttırır. Temizlik yaparken kullandığımız tüm ürünlere temizlik ürünleri denir. Peki, temizlik ürünlerinden olan mop nedir? Mop, bir sopanın ucunda yer alan bezden oluşmaktadır. Bezi su dolu bir kovaya batırdığınızda suyu ve içerisine koyduğunuz deterjanı emer. Kovada bulunan aparatı kullanarak sıktığınızda ise fazla ıslaklığı ve köpürmeleri engellemiş olursunuz. Kullanım alanına göre çok farklı çeşit ve modellerde bulunmaktadır.

Islak Mop

Islak mop, en çok kullanılan ve tercih edilen mop çeşididir. Pratik kullanımı ile suya dayanıklı zeminlerin tümünde kullanım için idealdir. Islak moplar, %70 pamuk ve %30 polyesterden üretilir, kolay bir şekilde sıkılırken oldukça pratik bir şekilde de temizlenebilir.

Orlon Mop

En iyi toz alma özelliğine sahip mop çeşidi orlon moptur. Orlon mop, akrilik yapısı sayesinde elektrostatik özelliğe sahip bir malzemeden üretilir. Açık saçaklı uçlarıyla oldukça iyi toz almaktadır. Farklı boylarda üretilen moplar, silkeleme ve vakumlama tekniği ile temizliğinizde sizlere yardımcı olur. Zincir dikişli orlon mop, oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapıdadır.

 

Nemli ve Ekstra Nemli Mop

 

Nemli mop tüm alanlarda kullanılabilen bir mop çeşididir. Pamuklu saçaklara sahip olan nemli mop, kirli yüzeylerin temizliğinde kullanılıp, kirleri ve yağları hafif bir uygulama ile nemli yapısının içerisine alır. Ekstra nemli mop, %90 pamuk ve %10 polyester iplikten üretilmiş olup 60 derecelik sıcaklıkta birçok kez yıkanabilir. Böylelikle kalıcı bir hijyen sağlar.

Makarna Mop

Makarna mop, kuru ve nemli olarak kullanılabilen bir mop çeşididir. Parke, ahşap, laminant gibi neredeyse tüm düz ve sert yüzeylerin temizliği için idealdir. Kuru ve nemli kullanılabildiği gibi, lekeli yüzeyler için nemli kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Mikrofiber Mop

 

Mikrofiber mop tozu dağıtmadan kolayca toplar. Anti bakteriyel özellik gösterir, deterjanlı ve deterjansız kullanıma uygundur ve çamaşır suyuna %100 dayanıklıdır. Micro fiber, insan saçından da ince bir malzemedir, bu nedenle çok iyi toz alma özelliğine sahiptir. Zemininizde bulunan en ufak kir ve kırıntıları bile kolay bir şekilde toplar. Mikrofiber mopları sadece su ve sabunla yıkayarak pratik bir şekilde temizlemeniz mümkündür.

 

Döner Başlıklı Mop

Döner başlıklı mop, ergonomik yapısı sayesinde oldukça kolay kullanılabilen bir mop çeşididir. Döner başlığı sayesinde ulaşamadığınız köşelere daha rahat ulaşabilirsiniz

 

Mop Nasıl Temizlenir?

Ofisinizde veya evinizde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz mopları kullandıktan sonra yıkamayı ve açık havada kurutmayı unutmayınız. Bu şekilde küf oluşumunu engellemiş ve ürünün ömrünü uzatmış olursunuz. Peki, mop nasıl temizlenir? Çıkardığınız mop ucunda saç gibi elinizle alabileceğiniz artıklar ve çöpler varsa ayıklayıp çöpe atın. Ardından mop ucunu deterjan ve çamaşır suyu eklediğiniz sıcak su dolu bir kova içerisinde 15 dakika bekletin. 15 dakikanın sonunda mop ucunu sıkıp dilerseniz çamaşır makinesinde kısa programda yıkayabilir sonrasında kurutabilirsiniz.  Böylelikle mop ucunuz mikroplardan arınmış ve hijyenik bir hale gelmiş olacaktır.

MOP SAPI

Mop Sapı Nedir? Mop Sapı Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

En önemli temizlik gereçlerinden biri de mop sapıdır. Çünkü mop sapı olmadan mop setini yani paspasları kullanmamız imkânsızdır. Mop sapları plastik, alüminyum, metal, ahşap ve krom gibi farklı malzemelerden üretilirler. Mop sapları; paspas, çekçek ve diğer temizlik aparatlarınız ile uyumludur. Çıkarılıp temizlenmesi ve aparatlara takılması oldukça kolaydır.  Vidalı, delikli ve teleskopik uzatmalı çeşitleri sayesinde temizlik sopanızın boyunu dilediğiniz şekilde ayarlayabilir ve erişemediğiniz yerlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Mop Sapı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Temizlik yaparken kullandığınız mop sapları en ufak kuvvet uygulamanızda kolayca kırılabilir. Bu nedenle işleriniz yarıda kalır ve zaman kaybedersiniz. Ancak temizlik sopası alırken kalite garantisi veren kaliteli bir firmanın ürününü tercih etmek her zaman avantaj sağlayacaktır. Mop saplarını seçerken kullanım özelliklerinin uygunluğuna bakmalı, nerelerde kullanabileceğinizi saptayarak doğru mop sapı tercihinde bulunmalısınız.

 

MOP APARATI

Mop Aparatı Nedir? Mop Aparatı Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

Palet aparatı olarak da adlandırılan mop aparatı, ucuna takacağınız uygun mop paspaslar için tutucu bir aparat görevi gören, yerdeki toz ve kirlerin temizlenmesinde yardımcı olan bir üründür. Metal ve plastik malzemeden üretilmiş çeşitleri bulunan aparatlar, uygun moplar ve saplar takılarak kullanılır. Hastane, ofis, restoran gibi mekanların zemin ve yerlerini temizlemek için idealdir.

Mop Seti Seçiminde Önemli Olan Unsurlar


Mop setleri, temizlik konusunda işimizi oldukça kolaylaştıran ürünlerdendir, uzun ömürlü ve dayanıklılardır. Peki, mop seti nasıl seçilmelidir, mop seti seçiminde önemli olan unsurlar nelerdir? Öncelikle işlevine ve ergonomik kullanım seçeneklerine odaklanmanız gerekmektedir. Önemli olan şekli ve rengi değil, sizin çalışmanızda yaratacağı pratiklik ve kolaylık olmalı. 2 hazneye sahip kovalar daha hijyenik bir şekilde temizlik yapmanızı sağlar. Çünkü bir tarafta temiz deterjanlı su varken diğer tarafta kirli su olur. Tüm yüzeyi tek bir kirli su ile temizlememiş olursunuz. Aldığınız malzemenin kalitesine önem vermelisiniz, metal set alacaksanız paslanmaz olması oldukça önemli. Başlığının ve diğer parçalarının yedeklerini kolay bulunabilir seçerseniz sürekli yeni bir set almak zorunda kalmazsınız. Ve tabii ki uygun fiyatlı olmasına dikkat etmelisiniz.

 

En Kaliteli Mop Seti ve Temizlik Seti Markaları Hangileridir?

Temizlik setleri ve moplar kullanım alanlarına göre çok çeşitli olup, birçok temizlik firması tarafından üretimlerine devam edilmektedir. İş’te Kırtasiye.com sitemiz içerisinden satın alabileceğiniz en kaliteli mop seti firmaları ise Ceymop, Ceyhanlar, Flora ve Vileda’dır.

Mop Seti Fiyatları Nedir?

Gün içerisinde evimiz veya ofislerimizi temizlerken ultra temizlik ve kalıcı hijyen sağlamak isteriz. Kaliteli temizlik ürünleri tercih etmemiz durumunda işlerimiz daha pratik bir hale gelir ve bizler de temizliği daha keyifli bir hale getirerek hem zamandan hem de maddi olarak tasarruf ederiz. Mop seti ve temizlik setlerinin fiyatları içerdikleri özelliklerine göre değişkenlik gösterir. En ucuz mop seti ve en kaliteli temizlik ürünlerini ise avantajlı fiyat seçenekleri ile İş’te Kırtasiye sitemizden temin edebilir, dilerseniz İstanbul Beylikdüzü ve İkitelli bölgelerinde bulunan şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Aradığınız her şey tek çatı altında!

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.