Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.
1 2

SİLGİLER

Okul hayatı, ofis ve ev ortamı fark etmeksizin kurşun kalem ve uçlu kalemlere başvurduğumuz her alanda mutlaka ihtiyaç duyduğumuz malzeme tabi ki silgilerdir.

Günümüzde bu kadar sıklıkla kullandığımız silgi neyden yapılır ve silgi nasıl yapılır biliyor muydunuz?

Silgi esnek midir?

Silgi, hammaddesi kauçuk ağacından yapılmaktadır ve dayanıklı ve esnek bir yapıya sahiplerdir. Aynı zamanda ince sünger taşı ve bitkisel yağlar ve sülfür de silginin hammaddesidir. Bu hammaddelerin her biri ile bir karışım elde edilerek silgi üretilmektedir.

SİLGİ KULLANIM ALANLARI VE ÇEŞİTLERİ

Silgi elimize kalem aldığımız her noktada kullanımına ihtiyaç duyduğumuz bir malzemedir. Kağıt üzerine yazdığımız yazılar, harfler ve ya şekilleri düzeltmek ve ya direk silmek için silgi kullanırız. Silgiler yapıları gereği kurşun kalem ve ya uçlu kalemler ile yazılan ve ya çizilen her şeyi silebilirler. Yalnızca tükenmez kalem gibi mürekkepli boyalı kalemleri silemezler. Bu yüzden sınav esnasında tükenmez kalem değil kurşun kalem ya da uçlu kalemler kullanılmaktadır. Herhangi bir hatada silgi ile silme imkanımız yoktur.

Kullanımına göre silgi çeşitleri de mevcuttur. Günlük olarak ofis ve okul ortamında kullanılan sert kauçuktan yapılan silgiler, sanatçılar için daha uygun olarak görülen ve yapıtlarına daha farklı görsel sağlayabilen kahverengi silgiler ya da mimar ve mühendislerin genellikle tercih ettiği vinil silgiler ve şeffaf silgiler vardır. Aynı zamanda günümüzde görselliği bakımından göze hitap etmesi ile, özellikle çocuklarda dikkat çeken birbirinden renkli olarak üretilen renkli silgiler ve hatta kokulu silgiler bile vardır. Silgi modelleri için istekirtasiye.com’u ziyaret edebilirsiniz.

SİLGİ FİYATLARI

Silgiler uzun süre kullanılabilen, bitmesi kolay olmayan bir kırtasiye ürünüdür. Silgilerin kağıtlarda iz bırakmasını istemeyiz bu yüzden kaliteli olmalarını bekleriz. Güvenli bir alışveriş ile hem kaliteli hem ucuz silgilere sahip olmak için istekirtasiye.com’dan ilgili kategoriden silgileri inceleyebilir ve silgi alabilirsiniz.

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.