Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 30 ürün görüntüleniyor.
1 2

Maket Bıçağı ve Falçata

Ofisler ve birçok başka alanda sıkça kesici aletler kullanmak gerekir. Makasın kesmeye gücünün yetmediği yerlerde maket bıçağı devreye girer. Maket bıçaklarının diğer bilinen adı ise falçatadır. Falçatalar daha keskin bir yapıya sahiplerdir ve makaslara nazaran sert yüzeylerin kesme işlemini gerçekleştirebilecek yapıda olurlar.

Maket bıçakları kilitli bir mekanizmaya sahiptir. İleri geri oynatılabilip, sabitlenebilen aynı zamanda yalnızca tek tarafı keskin olarak üretilmektedir. Falçataların dış kısmı genellikle bir plastik ile kaplanır ve bu tutma kolaylığı da sağlar.

Falçatalar genellikle depolarda, fabrikalarda, okul projelerinde, inşaatlarda çok sık kullanılır. Mimarlık bölümünde okuyan öğrenciler, maket yapımında sıklıkla maket bıçaklarını kullanmak durumundadırlar. Onlar için bir vazgeçilmez diyebiliriz. Hem falçataların sert kartonları kesebilmesi hem de makasla keserken yapabildiğimiz kusursuz kesme işlemini aynı şekilde falçatalarda da yapabiliyor olmaları, ödevlerinde kusursuz görüntüler elde etmelerine de yardımcı oluyor.

Oldukça kesici özelliği sebebi ile kullanımının emniyetli olması gerektiğinden kaliteli maket bıçağı tercih etmeniz son derece önemlidir. Emniyetli maket bıçaklarını güvenle çantanızda bile kolayca taşıyabilirsiniz.

Sitemizde en uygun maket bıçağı fiyatlarını sunmaya çalışmaktayız.

Maket Bıçağı Çeşitleri

Maket bıçakları kullanım amacınıza göre çeşitlendirilebilmektedir. Örneğin kullanacağınız alan çok büyük bir işlemden sayılmıyor ise küçük veya orta boy bir falçata ile işlerinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Fabrikalarda genellikle orta boy ve büyük boy profesyonel maket bıçağı tercih edilmektedir. Bunun sebebi de iş yükünün daha fazla oluyor oluşudur. Küçük boy maket bıçakları aynı zamanda daha ince çalışmalarda da tercihler arasındadır. Bu sayede odak noktasını daha fazla arttırarak işinizi kusursuz halde tamamlayabilirsiniz.

Maket Bıçağı Ucu (Yedeği)

Maket bıçağı ucu bir süre sonra fazla kullanım ve kullanıldığı alanlarda gördüğü pürüzler sebebi ile körelebilmektedir. Falçatanızın eskisi gibi iyi kesmediğini düşündüğünüz zaman falçata ile birlikte alabileceğiniz maket bıçağı yedeği ile uçlarını kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Maket Bıçağı Markaları

BIGPOINT, MAS, KRAF, BION, ORRO, LACCO ve OLFA maket bıçağı gibi kaliteli markaları beğeninize sunmakta olan istekirtasiye.com üzerinden dilediğiniz falçata modellerini inceleyebilirsiniz.

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.