Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 36 ürün görüntüleniyor.
1 2

Kurşun Kalemler

Kurşun kalemler genellikle ilkokul ve ortaokul yıllarında sıkça kullanılmaktadır. Bu yıllarda en çok kullanılan bir diğer kalem çeşidi ise kırmızı kalem olarak adlandırılmaktadır.

Kağıt üzerine yazı yazmak için kullanılan kurşun kalemler çizim yapmak için de kullanılmaktadır. Çizim kalemleri standart kurşun kalemlerden bazı özellikleriyle ayrılırlar.

H grubuna ait olan kalemler açık renkli kalemler gruba girmektedir. Sert uca sahip olan bu kalemler ile teknik ya da grafik çizimleri yapabilirsiniz. Numaralar büyüdükçe kullanılan yüzey de değişmektedir. Örneğin kaleminizi sert bir yüzeyde çizim yapmak için kullanacaksanız daha büyük numaralara sahip olan H grubu kalemlerine şans verebilirsiniz.

B grubu kalemler ise H grubuna nazaran daha koyu renklere sahiptir ve yumuşak uçludur. Bu kalemler sınav kalemi olarak da adlandırılabilir. Öğrenciler tarafından sınavlarda optik işaretlemek amacıyla bu koyu renge sahip kalemler kullanılmaktadır.

Faber Castell, Adel ve Fatih gibi kaliteli markalar tarafından üretilen kurşun kalemlere İşte Kırtasiye’den ulaşabilirsiniz. 

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.