Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Koli bandı, genellikle kutuların yapıştırılması işlemlerinde sıklıkla kullanılan bir sarf üründür. Güçlü yapıştırma özelliği sayesinde iş yerlerinde, evlerde ve okullarda hatta bazı tasarım derslerinde bile koli bantları kullanılmaktadır. El ile kolayca yapıştırılabilen bu bant çeşidi, kolaylıkla açılabilir özelliğe de sahiptir. Ambalajlama, yapıştırma, demetleme gibi işlemler de büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Koli Bandı Nerelerde Kullanılır?

En yaygın e-ticaret sektörü ile ilgilenen veya ticari faaliyetlerde bulunan işletmelerde ürün paketleme sırasında bu koli bantları kullanılır. Taşıma işlemleri sırasında paketlemem kolinin sağlam bir şekilde bantlanması sonucunda paketlenmiş ürün, adrese rahatlıkla parçalanmadan veya dağılmadan gidebilmektedir.

Ticari faaliyetler dışında, evlerde ki ufak işlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Ev taşıma kolilerinin sağlamlığını arttırmak içi koli bantları kullanılır. Bu sayede taşıma esnasında kolinin dağılmaması amaçlanır. Aynı şekilde eğitim alanında, proje ödevlerinde de kâğıtları, kartonları yapıştırmak amacıyla koli bantları veya para bantları denilen küçük türdeki bantlar tercih edilebilir.

Koli Bantları Nasıl Yapıştırılır?

Kolay bir şekilde kopartılabilen koli bandını bir yüzeye yapıştırmak için eliniz ile yüzeye bastırmak yeterli olacaktır. Bazı yüzeylerde koli bantları tutmazken, ahşap gibi katı yüzeylerde koli bantları yüksek yapıştırma kalitesi sunabilmektedir.

Ev ve iş ortamında koli bandı makinesi kullanarak da kolaylıkla yapıştırma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Son derece kolay bir kullanımı sayesinde sizde istediğiniz cisimleri kolaylıkla bantlayabilirsiniz.

Renkli Koli Bantları

Birden çok renklere sahip olan koli bantlarının her bir renginin farklı kullanım amaçları vardır. Çamur renkli, şeffaf bandın dışında olan bantlar genellikle ağır olan yüzeyleri bantlamak için daha çok tercih edilirken, koli bantlama gibi işlemler de de tercih edilebilir.

Siyah, kırmızı şeklinde olan koli bantları ise genelde elektronik sektöründe tercih edilmektedir. Koli bantlama işlemlerinde kullanılmamaktadır. Çamur renkli bant yerine ticari olarak en çok tercih edilen ve en çok satan koli bantları şeffaf koli bantları olarak bilinirler.

 

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.