Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 6 ürün görüntüleniyor.

Klavye

Bilgisayar kullanırken yazdıklarınızı ve komutlarınızı aktarmaya yarayan parça ise klavye. Klavyeler kullanıcı ve bilgisayar arasındaki iletişimi sağlarlar. Klavyelerin üzerinde bazı tuşlar bulunmaktadır. Bu tuşlar sayılar, harfler, işaretler ve bilgisayarınızın içerisinde bulunan özelliklerin kontrolünüzü kısa yoldan sağlayabileceğiniz tuşlardır. Klavyeler masaüstü bilgisayarlar için kablolu klavye ve ya kablosuz klavye olarak kullanılabilirken dizüstü bilgisayar için bilgisayarın kendi parçasıdır yani bir bütün halinde bulunurlar.

Üreticiler artık birden çok şekilde klavye dizayn edilerek üretmektedir. Kullanım rahatlığı ve vücut sağlığınız önemlidir. Kullanıcıların klavye kullanış biçimlerine göre klavye üretilmektedir. Örneğin bilgisayar üzerinden oyun oynayanlar için, bilgisayar üzerinden çok fazla sayıda işlem yapanlar için gibi ayrımlara sahiplerdir. Klavyeleri kablolu ve kablosuz olarak satın alabilirsiniz. Kullanıcı tercihine göre birçok modelle klavye çeşitlerine istekirtasiye.com’dan inceleyebilirsiniz.

Klavyenin en önemli iki farklı çeşidi vardır. Bunlar Q klavye ve F klavyedir. F klavye dizilimi ve harfleri bakımından bizlerin tercih ettiği bir klavyedir. F klavyenin bizlerin kullandığı tabir ile adı ise Türkçe klavye olarak bilinir. Sıklıkla kullanılan harflerin kullandığımız işlek parmaklara denk getirilmesi ile oluşturulmaktadırlar. Q klavye ise yine çok sıklıkla tercih edilen klavye çeşitlerinden biridir.

Özellikle oyun amaçlı klavye satın alan kişilerin en çok tercih ettiği klavyeler ise ışıklı klavyelerdir. Klavye ışıklı olmasından dolayı hem daha hoş bir görünüme hem de tuşların ayırt edilebilmesine yardımcı olurlar. Işıklı olan klavyeler hem rengarenk olabiliyor hem de tek renk yalnızca aydınlatma amaçlı geceleri tuşları kolay ayırt edebilmenize yarayabilen türde olabiliyorlar.

Klavye Fiyatları

Klavye fiyatları içerisinde kimi klavyelerin klavye+mouse set olarak satıldığı da göz önünde bulundurulursa genellikle çok uygun fiyatlara gelmektedirler. Marka ve kaliteleri bakımından performansı en yüksek ve en ucuz klavyelere sahip olmanız çok kolay. Dilerseniz istekirtasiye.com üzerinden klavye fiyatlarını ve klavye markalarını inceleyebilir ve size özel avantajlardan yararlanabilirsiniz. 

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.