Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 125 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6 7

İŞ GÜVENLİĞİ MALZEMELERİ

Hangi sektörde çalışıyor olursanız olun en büyük önceliğiniz iş güvenliğiniz olmalı. İş güvenliğinin temel amacı çalışan kişilerin en yüksek seviyede sağlıklı bir ortamda çalışmalarını sağlamak, iş ve işçi arasındaki olabilecek en doğru uyumu sağlamak, olası maddi manevi zararı en aza indirmek, olumsuz etkilerden çalışanları korumaktır. Çalışma ortamlarının sağlıklı olması herkes için önemli bir durumdur. İş güvenliği olmayan bir yerde çalıştığınızı düşünüyorsanız bu durumu düzeltmeleri gerektiğini belirtmeli ve sağlığınızı düşünmelisiniz. Çalışma ortamınızda karşılaşabileceğiniz kazaların ya da aksaklıkların en aza indirilmesi ve bu korumanın sağlanması artık günümüzde bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu iş güvenliği için de birçok çeşitli iş güvenliği ekipmanları üretilmiştir. Asıl amaç çalışanları olası tehlikelerden korumak ve çalışanın en uygun koşullarda işini yapabilmesini sağlamaktır. Bazı sektörlerde çalışan kişilerin, bazı dış etkenlerden kendilerini koruması gerekmektedir. Burada devreye koruyucu ürünler girmektedir. Koruyucu ürünler giyildiği ya da takıldığı takdirde oluşabilecek kaza ya da riskleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olmaktadırlar. Birçok koruyucu ürün bulunmaktadır.

İş Ayakkabıları

Ayak koruyucular yani iş ayakkabıları çeşitli şekillerde üretilmektedir. Farklı sektörlerde farklı ayak koruyucular gerekmektedir. Kimi çalışma ortamında iş güvenliği botu giyerek daha geniş kapsamlı bir koruma sağlamak gerekmektedir. Bu botlar genellikle daha uzun çizme tarzında olabilir.

İş Ayakkabısı Çeşitleri Nelerdir?

Yapacağınız işin zorluk derecesine göre iş ayakkabısı seçmeniz mümkündür. Hafif bir ayakkabı ya da ayak sağlığınızın önemi açısından ortopedik iş ayakkabılarını tercih etmeniz sağlığınız açısından önemlidir. İş ayakkabıları, ayak koruyucular mevsimler olarak da çeşitlendirilebilmektedir. Örneğin; yaz aylarının sıcaklığından dolayı çalışanlar daha rahat olmaları için yazlık iş ayakkabısı tercih edebilir. Buna ek olarak her mevsimde kullanılabilmesi açısından dört mevsim iş ayakkabısı da üretilmektedir. Bu ayakkabılar çalışanlar tarafından her mevsimde rahatlıkla kullanılabilirler.

İş’te Kırtasiye üzerinden satın alabileceğiniz iş ayakkabıları şunlardır;

-İş Güvenliği Botu
-Yazlık İş Ayakkabısı
-Çelik Burunlu İş Ayakkabısı
-Kışlık İş Ayakkabısı
-Şantiye Ayakkabısı
-Dört Mevsim İş Ayakkabısı
-Süet İş Ayakkabısı
-Deri İş Ayakkabısı

İş Gözlükleri

Gün geçtikçe iş güvenliğine verilen önem artmaktadır. Bununla birlikte yasal zorluklarla beraber artık iş alanlarında iş güvenliği malzemelerinin önemi hayati önem taşımaktadır. İş güvenliğinde alınacak önlemler insan hayatı söz konusu olduğundan oldukça önemli bir konudur. İş güvenliği için birçok malzeme kullanılmaktadır. Bunlardan biri de göz koruyucu gözlüklerdir. Peki, iş gözlüğü nedir? Bu gözlükler konforlu kullanım sağlarken olası bir durumda koruyucu özelliğe sahip olan iş gözlükleridir. Rahatlık açısından da oldukça rahat gözlüklerdir. İş gözlükleri nerelerde kullanılır? Kullanım alanları oldukça geniştir. Şantiye, fabrika gibi yerlerde kullanıma oldukça uygun gözlüklerdir. İş Gözlükleri Çeşitleri Nelerdir? Bu iş gözlüklerinin ürün çeşidi oldukça geniştir; kaynak gözlüğü, koruma gözlüğü, lazer gözlüğü, toz gözlüğü, 3m koruyucu gözlük, güvenlik gözlüğü gibi birçok alanda kullanıma uygun gözlüklerdir.

Yüz Koruyucuları ve Baretler

Vücudumuzda korumamız gereken en önemli bölgelerimizden biri başımızdır. Darbelere karşı kolaylıkla yaralanmalar, ezilmeler ve çok daha tehlikeli durumlarda hayati önem taşımaktadır. Bu yüzden gündelik hayatımızda başımız korumamız gereken bir bölgemizdir. Özellikle çalışma ortamlarında göreviniz sebebi ile başınızı her durumdan korumanız gerekiyor olabilir. Burada devreye baretler giriyor. Baret nedir? Baret, başımızı bir yere vurduğumuzda, bir cismin başa düştüğünde ya da bir şeyin başa çarpması durumunda onlardan koruma amacı ile kullanılmaktadır. Baretler oldukça sağlam, her bir darbeye uygun olarak üretilmiş, elektriğe karşı oldukça dayanıklı ve ağırlığının insana rahatsızlık vermeyeceği şekilde plastik, deri gibi uygun malzemelerden yapılmaktadırlar. Baretler, gövde baş bandı ve çevre bandından oluşmaktadır. Başınıza takarken herhangi bir zorlanma yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Baret ve Yüz Koruyucular Nerelerde Kullanılır?

Baret genellikle, metal ve metalürji yelpazesinde, inşaat, madencilik, itfaiyelerde ya da mühendislerde kullanılmaktadır. Kullanım alanlarına göre baretlerin rengini farklı görmeniz de pek mümkün. Örneğin yangınla mücadele personellerine kırmızı baret kullanımı uygunken işçilere sarı renkli baretler uygun görülmektedir. Mühendis bareti mavi renkli baret, formenlere turuncu renkli baret, üst düzey yöneticilere ise rengi beyaz baret daha uygun görülmektedir.

İş’te Kırtasiye üzerinden satın alabileceğiniz baret ve yüz koruyucu çeşitleri şunlardır:

-İnşaat Bareti
-Madenci Bareti
-Elektrikçi Bareti

İş Eldivenleri

Günümüzde iş güvenliği tedbirlerinin artması ve artık yasal bir zorunluluk haline gelmesiyle birlikte koruyucu malzeme teçhizat kullanımında da ciddi bir artış yaşandı. Çalışanların sağlığı kadar onlara rahat ve güvenilir bir çalışma ortamı sağlanması da bir o kadar önemli hale geldi. Çalışan; bir taraftan kendisini iş eldiveni ile beklenmedik kazalardan korurken, bir taraftan da rahat hareket edebilmeli ve işini o koruyucu eldivenler ile de kaliteli bir şekilde yapabilmelidir.

İş Eldiveni Çeşitleri Nelerdir?

El koruyucu iş eldivenlerinin kullanım alanlarına göre çok çeşitli modelleri bulunmaktadır.

Kesilmeye Dirençli Eldivenler: Ağır metal işçiliklerinde saç kenarlarının ellerimizi kesmemesi için de kullanılırlar.

Petrol Eldivenleri: Ağaç işçiliklerinde, metal veya çelik fabrikalarında kullanılır.

Kaynakçı eldiveni: Kaynak yapımı esnasında kullanılır.

Mekanik Eldiven: Her türlü malzeme taşımacılığında kullanılabilir.

Kimyasal Eldiveni: Bulaşık deterjanları dahil her türlü kimyasal sıvının kullanıldığı veya hafif işlerde kullanılabilir. Boya işlerinde kullanılanlarına tiner eldiveni de denilmektedir.

Bunların dışında yapıldıkları malzemeye göre kauçuk eldivenler veya deri eldivenler, yada uzun veya kısa eldivenlerde eldiven modelleri arasında bulunabilmektedir.

Kulak Koruyucular

Kulak koruyucu nedir? Kulak koruyucu, çok yüksek sesli gürültülerden kişinin kulak sağlığına zarar vermemesi adına kullanılan bir koruyucu üründür. Bu nedenle kişi ve kişiler, çalıştıkları ortamın gürültü derecesine göre muhakkak kulak koruyucu takmalıdır. Yüksek dozda gürültülü olan ortamlarda çalışan kişilerin ister istemez sağlıksal açıdan sorunları ortaya çıkabilir. Bu gibi olumsuzlukların başınıza gelmemesi ve en önemlisi herhangi bir duyma eksikliği, işitme kaybı yaşamadan bu ortamda çalışırken ses engelleyici kulak koruyucuları mutlaka takmalısınız.

Kulak Koruyucu Çeşitleri Nelerdir?

Kulak koruyucu modelleri, kişinin bulunduğu ortamdaki gürültüye göre de çeşitlendirilebilir. Kişi sesten ne kadar etkilenmek istiyor ya da istemiyor ise ona göre tercih etmelidir. Kulak tıkaçları ise kulak kanalının girişini engellerken, manşon tipi koruyucular kulak kepçesinden itibaren ses gelmesini engellemektedirler. 3m Kulaklık, Essafe Kulaklık, Peltor Kulaklık gibi çok tercih edilen markaların kulak koruyucularını sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

Toz ve Gaz Maskeleri

Çalışan; kendisini solunması tehlikeli gaz ve tozlardan korurken, rahat hareket edebilmeli ve işini o ekipmanla aynı kalitede yapabilmelidir. Toz ve gaz maskesi çeşitleri nelerdir? Toz maskelerinin ve gaz maskelerinin yüzü tam kaplayıp kaplamamasına göre tam yüz ve yarım yüz modelleri, havadaki gazla reaksiyona girerek gazları tutan aktif karbon içerip içermemesine göre karbonlu ve karbonsuz, nefes alıp vermeyi kolaylaştıran ventilli ve ventilsiz, takılış şekline göre lastikli maske veya klasik solunum maskesi modelleri mevcuttur. Kullanım yerine ve kendinizi korumak istediğiniz tozlara veya gaz çeşidine göre uygun toz maskesini seçebilirsiniz.

Yüksekte Çalışma Ekipmanları

Yapılan iş ne kadar acil veya ne kadar önemli olursa olsun; hepsinden önce işi yapan kişinin ve civarda çalışanların can güvenliğini sağlamak birinci öncelik olmalıdır. İş kategorilerinde yüksek hayati risk taşıyan yüksekte çalışma, iş güvenliği kurallarının kesinlikle uygulanması gereken bir alandır. Yüksekte çalışma hem ülkemizde hem de dünya çapında en çok riski barındıran çalışma şekillerindendir. Ölüme ve ciddi yaralanmalara sebep olan bu çalışma şekli; ne yazıktır ki tüm tehlikesine rağmen iş yerleri açısından bazen bir zorunluluk olmaktadır. Bu yüzden bu çalışma alanında iş güvenliğini sağlayarak, riski en düşüğe indirmek birinci öncelik olmalıdır. Yüksekte çalışma ekipmanları çeşitleri nelerdir? Yüksekte yapılan çalışmalarda kişiyi korumak adına en koruyucu ürün, paraşüt tipi emniyet kemeridir. Paraşüt tipi emniyet kemeri çalışma alanında olağan risklere karşı en etkili çözümlerden biridir. Bu emniyet kemeri düşme durumunda o düşüşü durdurmak için tasarlanmış sistem bileşenlerinden oluşmaktadır. Düşme anında vücuda gelen karşı gücün dağılmasını sağlamaktadır.

İş Güvenliği Kıyafetleri

İş yapılan sektöre göre koruyucu iş elbiselerinin modelleri farklılık göstermektedir. Örneğin temizlik işinde kullanılan iş güvenliği elbisesinin kumaşı ve özellikleri ile ağır metal sanayinde kullanılan iş elbisenin kumaşı ve özellikleri farklıdır. İş güvenliği kıyafetleri çeşitleri nelerdir? Genelde her sektörün ihtiyaçlarına ve firmaların taleplerine göre iş güvenliği kıyafetleri modelleri değişmektedir. Reflektörlü ve neon renklerle dikkat çeken yapıda olan iş güvenliği yelekleri, normal kıyafetlerin üzerine giyilebilmektedir. İş güvenliği elbiseleri koruyucu etkileri ile güvenlik sağladıkları gibi işyerinde bir düzen de oluşturmaktadır.

İş Güvenliği Aksesuarları

İş güvenliği aksesuarlarından en önemlisi bonelerdir. Peki, bone nedir? Bone, saç bölgesinin tamamını kapatacak şekilde tasarlanan araçlardır. Sağlık ve güvenlik için oldukça önemli olan boneler birçok çalışma alanında ve günlük yaşamda evlerde kullanılmaktadır. Kullan – at olarak da adlandırılan bu tek kullanımlık boneler ekonomik oldukları için de tercih edilmektedir. Boneler her alanda mükemmel bir hijyen sağlaması açısından oldukça önemli bir işleve sahiptir. Günlük yaşamda çevremizde çok sayıda bakteri ve mikroorganizmalar bulunur. Bu canlılar kıyafetlerimizde ve saçlarımızda da olabilirler bu nedenle çalışma alanlarında sağlık açısından boneleri kullanmak gerekir. Hem bakterilerin yayılmasını önler hem de saçların dökülmesinin önüne geçer. Bu da sağlık, gıda ve hizmet sektörlerinde daha rahat bir çalışma ortamı yaratır.

İlk Yardım Malzemeleri

İlk yardım malzemeleri nelerdir? İlk yardım malzemeleri arasında çeşitli temizlik ve sargı bezleri, tentürdiyot, makas, bant, boyunluk, gazlı bez, iğne, merhem gibi malzemeler bulunmaktadır. Acil durumlarda ilk müdahaleye yönelik tüm tıbbi ürünler, ilk yardım malzemeleri kategorisine girmektedir. İlk yardım ürünleri, bir yaralanmanın neticesinde ciddi sonuçlar doğmasını engellemek üzere tasarlanmıştır. Genelde set içerisinde bulunan bu malzemeler, ayrı ayrı da bulunabilmektedir.

Yalıtkan Paspaslar

Elektrik işlerinde tehlike büyüktür. Çalışanların yaptıkları işi özenle ve dikkat ile yapmaları gerekmektedir. Kendi tedbirleri haricinde çalışma ortamlarının da güvenliğinin sağlanması gerekmektedir. Örneğin; elektrik işlerinde çalışanların elektrik çarpması riskini yok etmek adına bulundukları alan yalıtkan halı veya diğer bir adı ile izole halı ile kaplı olmalıdır. Yalıtkan paspas nedir? Yalıtkan paspaslar; özellikle elektrik çarpmalarını engellemek, elektriğin insan vücudu üzerinden toprağa geçmesini önlemek maksadıyla elektrik panosu, elektrik makinelerinin önü, santraller gibi alanlarda çalışanların altına serilir.

Dilek ve Şikâyet Kutuları

Dilek ve şikâyet kutusu dediğimiz kutu genelde firmalar tarafından kullanılır. Her şirket ve her kurum, kendini geliştirmek ve yükselen rekabet ortamında hayatta kalabilmek adına, kendini müşterilerinin isteklerine göre yönlendirmek durumundadır. Müşteri memnuniyetini, kaliteyi ve verimliliği arttırmak, firmada çalışan kişilerin kendi memnuniyetlerini arttırmak ve fayda sağlamak için kendileri veya işçilerle ilgili olan şikâyet, talep ve dilek kutusuna atarak bildirilir. Şikâyet kutusu nedir? Şikâyetlerini iletmek isteyen müşteriler, şikâyetlerini şikâyet kutusuna atabilirler. Müşteriler kadar çalışanlar da şikâyet kutusunu kullanabilmektedirler. Dilek öneri kutusu verimliliği, performansı arttırır. Şikayet ve öneri kutusuna atılan önerileri ayda bir kere veya iki kere; şirketlerin durumuna göre bakılır ve buna göre atılan öneriler varsayılarak önerilen işlemler yapılmaya çalışılır.

 

 

 

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.