Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 100 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

GÜVENLİK BANTLARI

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği’ne göre işverenler, iş yerlerindeki risklerin giderilemediği veya yeterince azaltılamadığı durumlarda, güvenlik ve sağlık işaretlerini bulundurmak ve uygun şekilde kullanmak zorundadır. Güvenlik bantları, yer işaretleme bantları ve uyarıcı işaretlerinin zorunlu kullanımı bu duruma bir örnektir.

İkaz Şeritleri ve Bantlar

İkaz şeritleri nedir? Kaza, deprem, yangın, olay yeri gibi dikkat edilmesi ve girilmemesi gereken alanlarda kullanılan malzemeye ikaz şeritleri denir.  Bu şeritler, iş güvenliği açısından kullanılması gereken en önemli şeylerden biridir.

Örneğin; yol üzerinde oluşan bir trafik kazasında arabaların oluşturabileceği herhangi bir tehlike sonucunda insanların başına bir zarar gelmemesi için çevreye bir ikaz şeridi ile sınır koymamız gerekir. Aynı zamanda sağlık ekiplerinin ve polis ekiplerinin olay yerinde daha hızlı ve doğru bir şekilde insan kalabalığı olmadan işlemlerini gerçekleştirmesini de sağlamış oluruz. Bu gibi durumlarda kullanılan ikaz şeritlerine olay yeri girilmez şeridi demekteyiz.

İkaz Şeritleri Çeşitleri Nelerdir?

Çalışma alanlarının değişkenliğine göre ikaz şeritlerinin ve bantlarının da niteliği değişmektedir.

-Elektrik İkaz Bandı

-Telekom İkaz Şeridi

-Olay Yeri İnceleme İkaz Şeridi

-Polis İkaz Bandı

-Doğalgaz İkaz Bandı

-Yer işaretleme bandı gibi farklı kullanım alanları olan ikaz şeritlerinin renkleri de birbirinden farklıdır.

Örneğin;

Sarı ikaz şeridi,

Sarı siyah ikaz şeridi,

Kırmızı beyaz ikaz şeridi,

Fosforlu bant gibi renklere sahip ikaz şeritleri ve bantlar mevcuttur. Bantlar içerisinde bulundurduğu özellikleri ile yapışkanlı ikaz bandı olarak kullanıldığı alanlar vardır. Yapışkanlı olmaları ile yine olay yerlerinde girilmemesi gereken sınırları bu bantlar ile yere yapıştırarak belirleyebilirsiniz.

Bunların haricinde merdiven kaydırmaz bant diye bir bant çeşidi de mevcuttur. Merdiven kaydırmaz bant isminden de anlaşıldığı üzere herhangi bir kaymayı önleyen malzemedir. Yani kuru ya da ıslak yüzeylerde özellikle yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde bu kaydırmaz bantlar ile oluşabilecek küçük veya büyük çaplı kazaları büyük bir oranda önleyeceksinizdir.

İkaz Şeritleri ve Bantları Fiyatları

İş’te Kırtasiye.com sizler için her çeşitte ve kullanım amacına göre ikaz şeritleri ve bantlarını stoklarında bulundurmaktadır. İkaz şeritleri ve bantları hem kaliteli hem de çok kullanışlı olması ile en uygun fiyatlara sizler için sunulmuştur. İş güvenliğiniz için ihtiyacınız olabilecek bu ikaz şeritleri ve bantlara en ucuz fiyatlar ile istekirtasiye.com üzerinden sahip olabilirsiniz. Aynı gün kargo avantajı ve kapıda ödeme avantajlarından yararlanmak için tek yapmanız gereken seçtiğiniz ürünleri sepete ekleyip alışverişinizi tamamlamak!

Güvenlik Şeritleri

Şerit Bariyer Nedir?


Yönlendirme şerit bariyer veya diğer bir adıyla güvenlik şeritleri, insan trafiğinin yoğun olduğu kalabalık alanlarda, insanları doğru bir şekilde yönlendirme, bilgilendirme, sıraya sokma amaçlı kullanılan güvenliği ve düzeni sağlamaya yarayan araçlardır. Bir alana düzenli bir şekilde girişi sağlamak amacıyla kullanıldığı gibi insanların girmesi istenilmediği alanların önüne de bariyer olarak konulabilmektedir. İç ve dış mekânlarda kullanım için idealdir. Genellikle paslanmaz çelik veya krom gövdesi içerisinde 2,5 – 3 metre kadar şerit bulunur. Sağlam makaralar içerisinde bulunan bu şeritler kullanılmadığı anlarda gövde içerisinde muhafaza edilir. Kolayca çekilir ve bırakıldığında otomatik olarak kendisini toparlar. Taroks markasının verdiği kalite güvencesi ile üretilen şerit bariyerleri sitemiz üzerinden en uygun fiyata satın alabilir, tek bir tık ile sipariş edebilirsiniz. Dilerseniz İstanbul Beylikdüzü ve İkitelli bölgelerinde bulunan şubelerimize gelerek ürünlerimizi daha yakından inceleyebilirsiniz. Güvenlik şeritleri, güvenlik bantları gibi tüm ürünleri en uygun fiyata yüksek kalite güvencesi ile temin edebilirsiniz.

Yönlendirme Şeridi Nerelerde Kullanılır?

Havaalanlarında, alışveriş merkezlerinde, okullarda ve üniversitelerde, hastanelerde, fabrikalarda, depolarda, otellerde, fuarlarda, bankalarda, belediye binalarında, mağazaların kasa önlerinde, konser alanlarında, müzelerde ve neredeyse tüm resmi kurumlarda ziyaretçileri yönlendirmek, düzenli giriş ve çıkışları sağlamak, sınırlı sayıda kişinin girişini sağlamak amaçlarıyla pek çok farklı alanda kullanılır.

Şerit Bariyer Fiyatları

Yönlendirme şerit bariyer fiyatları ürünün kullanım alanına, üretilen malzemesine, ebatlarına ve içerisindeki şeridin uzunluğuna göre çeşitlilik göstermektedir. Fakat kategorimizde bulunan tüm ürünleri Tarkan Reklam ve Taroks gibi sitemizin yan kuruluşları vasıtasıyla gerçekleştirdiğimiz için direkt olarak üreticiden temin etmiş olursunuz. 3000 m2’lik üretim tesisimiz, uzman kadromuz, yılların verdiği iş tecrübesi ve yüksek teknolojiye sahip makinelerimizle en uygun fiyata sizlere sunmaya devam ediyoruz. Dilediğiniz şerit bariyeri sadece tek bir tık ile çok ucuz bir fiyata sipariş edebilir ve aynı gün içerisinde kapınıza kadar getirtebilirsiniz.

 

 

 

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.