Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Flash Diskler

Teknolojinin gelişmesi ile hayatımızın birçok alanında kolaylıkları da birbirinde getirmektedir. Vazgeçilmezlerimizin arasında yer alan en kullanışlı eşyalarımızdan biri de flash belleklerdir. Bilgisayarlar ile etkileşimi olan herkesin neredeyse sahip olduğu bu flash belleklerin diğer adı ise usb bellek olarak bilinir. Aslında flash diskler o teknolojinin tanımıdır ama bizler günlük dilde bunu flaş bellek olarak kullanırız. Örneğin; bütün hesap makinelerde içerisinde bulunan kodlanmış komutlar ile yaptığımız işlemlerin doğru cevabını bulabiliyoruz. Bu da onun flaş bellek teknolojisidir. Verileri depolamak, verileri taşımak ve verileri korumak için kullandığımız ürünün asıl adı usb bellektir. Usb bellekler içerisinde bulundurduğu kapasitelerine rağmen oldukça kullanımı kolay bir üründür. Boyutları sayesinde her birimizin cebinde, çantasında kolaylıkla taşıyabilme imkanı tanır. Önemli dosyaları, sunumları bu usb bellekler içine taşıyarak dilediğimiz her alana rahatlıkla götürebiliriz. Aktardığınız dosyalara ulaşmak için yapmanız gereken tek şey gideceğiniz veya kullanacağınız yerde bilgisayara bu usb belleği takmak olacaktır.

Usb Bellek Kullanım Alanları

Ofis hayatımız içerisinde depolamamız gereken birçok belgeler olduğu gibi gündelik hayat için de usb bellekler çok kullanışlıdır. Örneğin evinizde bulundurduğunuz bilgisayarınızın içerisinde hem fotoğraf makinelerinizden aktardığınız hem de telefonlarınızda aktardığınız çok fazla sayıda fotoğraf ve videolar olduğunu düşünelim. Bu fotoğrafları bilgisayarda depolamak çok mantıklıdır fakat herhangi bir arızada bize ait olan fotoğrafların da silinmesi ve kaybolması mümkündür. Görsellerinizi harici bir usb bellek ile koruma altına alabilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayarınızın hafızası yeterli olmayabilir ve bu yüzden çok sayıda görsel bilgisayarınızın hızını da düşürebilir. Bu gibi durumlarda verilerinizi usb belleğe aktararak bilgisayar kullanımınızı daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Usb Bellek Kapasiteleri

Usb belleklerin belli bir veriyi toplama kapasiteleri vardır. Eğer sizin çok fazla sayıda veri depolamaya ihtiyacınız var ise yüksek gb’lı bir usb belleğe ihtiyacınız olacaktır. Usb belleklerin gb seçenekleri ise şöyledir; 16 gb flash bellek, 32 gb flash bellek, 64 gb flash bellek gibi GB seçenekleri vardır. Gündelik kullanımda 16 gb usb bellek işinizi görecektir.

Usb fiyatları bulundurduğu gb miktarına göre değişiklik göstermektedir. Gb arttıkça usb belleklerin fiyatları da artmaktadır. Yine de flash bellek en ucuz ve en kaliteli hali ile istekirtasiye.com’da. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.