Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 9 ürün görüntüleniyor.

FİLTRE KAHVELER

Günün her anında, ofislerde veya evlerde sıkça tercih edilen kahve çeşitlerinden biri de filtre kahvelerdir. Peki, filtre kahve nedir? Filtre kahve, öğütülmüş kahve çekirdeklerinin sıcak su ile birlikte demlenmesiyle elde edilen ve kâğıt, bez veya metal yardımıyla filtrelenerek servis edilen bir kahve çeşididir. Süzüldüğü ve filtrelendiği için posasından ayrılır. Bu nedenle de diğer kahvelerden daha akışkan bir kıvamı vardır. Filtre kahvenin sıkça tercih edilmesinin nedenlerinden birkaçı da yağ yakması, metabolizmayı hızlandırması, enerji vermesidir. Sert, orta veya yumuşak gibi farklı çeşitleri ve aromaları olan kahveleri damak tadınıza uygun olarak seçebilir ve keyifle tüketebilirsiniz. Sitemiz içerisinde Nestle, Coffee Filters ve Mehmet Efendi markalarına ait filtre kahveler ve kâğıt filtreler bulunmaktadır. 

Filtre Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Filtre kahvenin sertliğini, aromasını ve de tat farklılıklarını belirleyen unsurlar kahve çekirdeklerinin yetiştirildiği bölge, toprak yapısıdır. Yetiştirilen her kahvenin yöresine göre kendine has farklı bir aroması vardır. En sık tercih edilen filtre kahve çeşitlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

-Kolombiya Kahvesi: Asiditesi orta derecedir, fındık, çikolata ve meyve aromalarına sahiptir.
-Brezilya Kahvesi: Düşük asidite seviyesine ve tarçın aromasına sahip olan kahve çeşidi en sevilen kahvelerden biridir.
-Etiyopya Kahvesi: Hafif bir içime sahip olan ve kendi içerisinde 3’e ayrılan kahvenin, çiçek, çay, badem gibi aromaları vardır.
-Endonezya Kahvesi: Orta seviyede asiditeye, çikolata ve meyve aromalarına sahiptir.
-Kenya Kahvesi: Güçlü asiditesi olan bu kahve çeşidinde narenciye aromaları bulunmaktadır.

Kafein tercih etmeyen tüketiciler için kafeinsiz filtre kahve çeşitleri de mevcuttur.

Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

Filtre kahveyi yapmak ve demlemek için çok sayıda yöntem bulunmaktadır. Kişinin ihtiyaçları, harcayacağı zaman ve damak tadına uygun kahve için kullanılan makine veya ekipmanlar çeşitlilik göstermektedir. Başlıca filtre kahve yapım ve demleme yöntemleri ise french press, v60, chemex, aeropress ve syphon’dur.

Filtre Kahve Neden Sıkça Tercih Edilmektedir?

Filtre kahvenin tercih edilmesinin çok fazla sebebi vardır. Bunlardan ilki filtre kahvenin lezzetli olmasıdır. Kendi damak tadınıza göre istediğiniz şekilde demleyerek ve farklı aromalar ilave ederek tercih edebilirsiniz. Bir başka neden filtre kahvenin sağlıklı olmasıdır. Filtre kahve; idrar söktürücüdür, kalp hastalıklarını önlemektedir. Her gün bir fincan filtre kahve sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Herhangi bir madde ile karıştırılmadan sadece öğütülüp kavrularak tüketiciye sunulduğu için doğaldır. Filtre kahvenin yağ yaktırma özelliği de bulunmaktadır. Çünkü metabolizmayı hızlandırmaktadır. Bir diğer neden, yapımının hızlı ve kolay olmasıdır. Tüm bunlara ek olarak filtre kahveler sizlere enerji vererek uykunuzu açar. Böylelikle yoğun iş temposunda ve çalışma sırasında yüksek verimlilik sağlamış olursunuz.

Filtre Kahve Fiyatları

Filtre kahveler çeşitlerine ve miktarına göre çeşitli fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Ofislerde ve evlerde gün içerisinde sıklıkla tüketilen filtre kahveler ay sonunda oldukça büyük bir maliyet oluşturmaktadır. Bu nedenle bu ürünlerin toptan olarak temini veya büyük boy paketlerin seçilmesi giderlerinizde gözle görülür bir tasarruf sağlar. Birim başına düşen maliyetlerin azalmasını sağlarken aynı zamanda aynı kaliteden de ödün vermemiş olursunuz. Damak tadınıza en uygun, kaliteli filtre kahveleri ve binlerce avantajlı ürünü İş’te Kırtasiye.com sitemizde sizler için sunuyoruz. Aradığınız her ürünü sadece tek bir tık ile hemen sipariş edebilir ve güvenilir internet alışverişinin tadını çıkartabilirsiniz. Dilerseniz İstanbul Beylikdüzü ve İkitelli bölgelerinde bulunan şubelerimizi ziyaret ederek ürünlerimizi daha yakından inceleyebilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz!

 

 

 

 

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.