Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.
1 2

DÖKME ÇAYLAR

Tek kişilik en küçük işletme ile binlerce kişinin çalıştığı büyük bir işletmenin ortak özelliği çaydır. Çaysız bir işyeri düşünmek çok zordur. Bir misafirimiz geldiğinde çay ikram edelim mi diye sorulmaz bile, hemen çayı gelir. Türk kültürünün vazgeçilmez içeceği çaylar; hem ofisimizin hem evimizin muhabbetini, sohbetini ve bereketini artıran bir unsurdur aslında. Dargınları barıştırır, bir biriyle konuşamayanları konuşturur, çok çalışanların yorgunluğunu alır, henüz uyanamamışların uykusunu açar. Artık farklı aromalarla da sunulan dökme çaylar, hem ekonomik açıdan hem de lezzet açısından en çok tercih edilen çay türlerindendir. İşyerlerinizde pratik olması açısından çaylarınızı Karton Bardaklarla kullanmak büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

İdeal çay nasıl demlenir?

Her çay içenin mutlaka bu konuda bir fikri vardır. Kişilere göre farklı demleme türleri olsa da aslında bu konu biraz damak tadına ve kullandığınız çaya göre değişmektedir. Yine de ideal demleme için dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır. Ocak üzerinde kaynatılmış su çayın demlik kısmına konulur. Demlik boyutuna göre su üzerine çay yavaş yavaş dökülür. Demliğin ağzını tamamen kapatan ve yaklaşık 1 cm kalınlığında bir tabaka oluşturan çay miktarı idealdir. Ancak daha demli seviyorsanız çay miktarını artırabilirsiniz. Daha da dem alması arzu ediliyorsa içerisine bir adet kesme şeker atılabilir. Yaklaşık 20 dk boyunca çayın kapağı açılmadan kısık ateşte demlenmesi sağlanır. 20 dk. sonunda çayın tamamen çökmüş olması yüzeyde çay parçacıklarının kalmaması gerekmektedir. Bu şekilde değilse birkaç dakika daha beklenebilir.

Dökme çay kullanmanın avantajları

Çay genel olarak yorgunluğu alır, harareti azaltır ve sindirimi kolaylaştırır. Çayın herhangi bir işlem görmemiş hali olduğu için daha sağlıklı olan dökme çaylar, uyanık kalma ve dikkat toplama konusunda metobolizmayı destekler. Diğer çay çeşitlerine göre daha ekonomiktir.

En iyi dökme çay hangisi?

İş’te Kırtasiye farkı ile sizlere sunulan çaylarımızın kısaca özellikleri aşağıdaki gibidir. Detaylı bilgileri kendi sayfalarında bulabilirsiniz.

Doğuş Karadeniz Tiryaki Siyah Çay 1000 g   :           Dem oranı yüksek bir çaydır.

Doğuş Karadeniz Tiryaki Siyah Çay 5000 g   :           Dem oranı yüksek ve ekonomik bir çaydır

Çaykur Rize 2 kg (2000 g)                                        :           Tomurcuk tadını hissettiren bir çaydır.

Çaykur Rize 1 kg (1000 g)                                        :           Tomurcuk tadını hissettiren bir çaydır.

Çaykur Tiryaki 2 kg (2000 g)                                  :           Çay tiryakileri için ideal bir çaydır.

Çaykur Tiryaki 5 kg (5000 g)                                  :           Çay tiryakileri için hem ideal hem ekonomik bir çaydır.

En uygun dökme çay fiyatları

En ucuz dökme çay bulabileceğiniz adres İş’te Kırtasiye.com’dur. Esenyurt’ta gıda ürünleri denilince ilk akla gelen ve ofis malzemeleri konusunda uzman olan İş’te Kırtasiye’de, hızlı bir şekilde istediğiniz ürüne kavuşursunuz. Doğuş ve Çaykur markaları ile sizlere sunduğumuz dökme çay modellerimizi ister sitemizden inceleyebilir, isterseniz de Esenyurt ve İkitelli bölgesinde bulunan ana bayimize ve şubemize gelerek yerinde inceleyebilirsiniz.

Eğer; Esenyurt, İkitelli, Başakşehir, Bağcılar, Güngören, Beylikdüzü, Avcılar, Büyük Çekmece, Küçük Çekmece gibi şubelerimize yakın bölgelerden sipariş veriyorsanız, siparişinizi verdiğiniz anda en kısa sürede kendi servis hizmetimizle kapınızdayız. Diğer tüm bölgelere ise kargo vasıtasıyla en kısa sürede ulaşıyoruz. Aradığınız her şey için biz size yeteriz. Kaliteyi ve uygun fiyatı uzaklarda aramayın. Hızlı teslimatın adresi İş’te Kırtasiye dünyasına girin, üye olun ve alışverişin keyfini çıkarın.

Öne Çıkan Markalar

Iste-Kirtasiye-Doğus-logo.png (30 KB)   Iste-Kirtasiye-Caykur-logo.png (19 KB)

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.