Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.
1 2

DEKORASYON KALEMİ

Dekorasyon Kalemi Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Boya markörü ya da dekorasyon markörü olarak da adlandırılan dekorasyon kalemleri sayesinde eviniz için güzel tasarımlar, eşsiz çizimler yapabilirsiniz. Peki, dekorasyon kalemi nedir? Metal, cam, plastik, karton gibi pürüzsüz, koyu ve şeffaf malzemeler üzerinde opak, kalıcı ve lekesiz yazı yazma ve süsleme yapma için hobi sanat kalemleridir. Çok farklı renklerde ve çeşitlerde olan kalemler, alüminyum gövde yapısına sahiptirler. Hafif kokulu mürekkepleri kuruduktan sonra suya, aşınmaya, ışığa ve ısıya karşı dayanıklıdır. İçerilerindeki özel valf sistemi, mürekkebi eşit bir şekilde dağıtır. Farklı uç kalınlığına sahip oldukları için ince veya kalın dilediğiniz şekillerde yazım ve çizim imkânı sağlar. Kullanımları son derece rahat ve pratiktir. Dekorasyon kalemi nasıl kullanılır? Kalemi kullanmadan önce kapağı kapalıyken çalkalayın. Kapağı açtıktan sonra bir kâğıt parçası üzerinde ucu aşağı yönde iken, ucu mürekkeple dolana kadar aşağı yukarı dikkatlice pompalayın. Kaleminizi kullandıktan sonra yatay konumda saklayın.

Dekorasyon Kalemi Kullanım Alanları

Metal veya plastik gibi pürüzsüz yüzeylerde, ahşap, kumaş, taş, mukavva gibi her türlü dekorasyon malzemesinde pırıltılı, lake benzeri tasarımlar ve süslemeler için kullanabilirsiniz. Yumuşakça kayan yuvarlak uçları ile bir cam lamba gölgesine, bir sırlı seramik bitki kabına, bir lake ahşap kitap setine, bir tepsiye; kısaca istediğiniz her şeye kolaylıkla tasarım yapabilirsiniz. İç ve dış mekânlarda kullanım için idealdir. Muhteşem parlak metalik tonlar da dahil olmak üzere güçlü ve dayanıklı renkleri sayesinde çevrenize kendi tarzınızda taze, gençleşmiş bir görünüm verebilirsiniz.

Dekorasyon Kalemi İle Neler Yapabilirsiniz?

Saklama kaplarınızı, cam kavanozlarınızı veya vazolarınızı dilediğiniz renklerde boyayıp kendi tasarımınızı yapabilirsiniz. Örneğin çay, kahve ve şeker koyduğunuz saklama kaplarına yapacağınız çizimlerle hem içlerinde ne olduğunu bilebilir hem de mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Kurabiyelerinizi koyduğunuz kapları boyayarak hem şık bir muhafaza kabı elde edersiniz hem de dekoratif bir nesneniz olmuş olur. Böylelikle edindiğiniz bu harika hobi sayesinde eşsiz, kişisel kavanozlara sahip olursunuz. Dilerseniz kâğıt veya mukavvalara yapacağınız çizimler ile doğum günü, yılbaşı veya diğer özel günler için sevdiklerinize harika kutlama kartları hazırlayabilirsiniz. Sıradan defter kapaklarınızı boyayarak daha kişisel bir hale getirebilirsiniz. Odalarınız için kapı tabelaları yapabileceğiniz gibi telefon kaplarınız ve kulaklıklarınızı da renklendirebilirsiniz. Tamamen sizin el becerinize ve hayal gücünüze bağlı!

Dekorasyon Kalemi Çeşitleri ve Fiyatları

Metal, cam, plastik, ahşap, seramik, taş gibi farklı yüzeylerde kullanabileceğiniz dekorasyon kalemlerinin su bazlı ve permanent gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. Onlarca farklı renk seçeneği olan bu kalemlerden ihtiyacınıza ya da yapmak istediğiniz tasarımlara göre seçmelisiniz. Parlak, mat, opak gibi birçok farklı çeşidi olan dekorasyon kalemleri içerisinde size en uygununu seçmek için İş’te Kırtasiye.com sitemiz içerisindeki kalemlere göz atabilirsiniz. Fiyatları özeliklerine göre değişebilen kalemlerden kendi bütçenize ve tasarımınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz.

 

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.