Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 53 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Dökme Çaylar

Çay neredeyse dünyanın her yerinde her gün herkesin muhakkak 1 kere içtiği bir içecek haline gelmiştir. Ülkemizin Karadeniz bölgesinde yetişen çaylar insanlar tarafından toplanır. Bir özel makas ile toplanan çaylar çuvallanıp daha sonrasında fabrikaya gönderilir.

Çaylar, bizim içebileceğimiz haline gelmesi için fabrikalarda 5 işlemeden geçerler.

  1. SOLDURMA
  2. KIVIRMA
  3. FERMANTASYON
  4. KURUTMA
  5. TASNİF VE PAKETLEME

Çayların siyah çay ve yeşil çay olarak ayrılan bir hali de vardır. Aynı zamanda artık günümüzde bu çay paketlemelerinin birçok çeşidi de mevcuttur. Bitki ve form çayları, bardak poşet çaylar, demlik poşet çaylar ve dökme çaylar olarak ayrılan bu çayları tercihinize göre tüketebilirsiniz.

Kahvaltıların vazgeçilmezi, sohbetlerin dostu, ofislerin olmazsa olmazı, kahvehanelerin bir numarası ve daha sayamayacağım tonla mekan. Yani bu çaylar günün her saati ve her yerinde tüketilmeye açık ve kolay ulaşabilir bir sıcak içecektir.  5 çayının da tadından geçilmez tabi.

Bu kadar sık tüketilen çayların yararı da çok fazla. Örneğin; damar kireçlenmelerini önler, sinirleri uyarır, harareti alır, idrar söktür, kan dolaşımını düzenler. Ama fazla içmek de çarpıntıya sebep olabilir, dikkat etmelisiniz.

Çay Çeşitleri Ve Fiyatları

Her gün ihtiyaç duyduğumuz bu çaylara istekirtasiye.com’dan ulaşmak çok kolay. İşte Kırtasiye üzerinden satın alabileceğiniz çayların bazılarına bakalım;

Çaykur ve Doğuş çay Türkiye’nin en çok tüketilen çay markalarındandır. Çaykur kendi içerisinde çaylarını çeşitlendirmektedir. Örneğin;

Çaykur altınbaş çayı, Rize Turist çayı, Çaykur Filiz çayı, Tiryaki çayı, Kamelya çayı, Çay çiçeği çayı, Tomurcuk çayı gibi sizler için birden fazla seçenek ve tada sahip olan çayları üretmektedirler.

Özenle toplanılan bu çayların paketlenirken kiloları da farklı farklı ayarlanmaktadır. Tek kişilik bir evde belki 1 kg çay sizi uzun zaman götürüyor olsa bile bir ofiste 1 kg çayın yetmesi pek mümkün olmuyor. Bunun için 5 kg gibi büyüklükte ya da çok sayıda satın almayı tercih edebiliyorlar. İstekirtasiye.com sizler için bir çok çay markası ve çeşidi bulundurmaktadır. Hemen şimdi istekirtasiye.com’a girip çay fiyatlarını inceledikten sonra dilediğiniz çayı satın alabilirsiniz. 

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.