Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

ÇAY BARDAKLARI

Ofis, okul, hastane gibi yerlerde her gün oldukça fazla su, çay ve kahve gibi içecekler tüketilmektedir. Kalabalık insan topluluklarından oluşan bu alanlarda bardak en çok ihtiyaç duyulan ürünlerdendir. Herkese yetebilecek kadar bardak bulundurmak ve bunların temiz bir şekilde sürekli muhafaza edilmesi oldukça zordur. Bu nedenle ofis ve okul yaşamlarında kurtarıcı ürünler tek kullanımlık bardaklar olmaktadır. Kullan at özellikteki bu karton ve plastik bardaklar ekonomik olmaları ve pratik kullanım özellikleri ile zamandan ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlarken kişisel hijyeni de korumanız adına idealdir. İçeceğinizi her zaman karton veya plastik bardaklardan içmek istemeyebilirsiniz. Böyle durumlarda ise kurtarıcınız klasikleşmiş çay bardakları ve cam su bardaklarıdır. Günün en yorucu anında çayınızı ince belli bir çay bardağından içmek tüm yorgunluğunuzu alacak, içinizi ısıtacaktır.

Çay Bardağı Çeşitleri Nelerdir?

Çağ bardağı nedir? Çoğunlukla çay içerken kullanılan, genellikle orta kısmı daralan bir silindir şeklinde üretilen ince belli küçük bardaklardır. Sabah kahvaltıda ve akşam yemeklerden sonra veya çalışma molalarında çay tiryakilerinin vazgeçilmezi olan bu sıcak içecek, fazlasıyla tüketilmektedir. Çay keyfini tamamlayan ürünlerden biri de çay bardaklarıdır. Çay bardağı çeşitleri günümüzde oldukça fazladır. Kulplusu, porseleni, camı, kupa şeklinde olanı, desenlisi de bulunan ve kullanılan malzemeye, tasarıma, şekline göre ayrılan bardak çeşitlerinden en çok tercih edileni ince belli çay bardağıdır.

İnce Belli Çay Bardağının Özellikleri Nelerdir?

Çay bardakları neden ince bellidir? İnce belli çay bardakları ince camdan yapılırlar ve şeffaflardır. Böylece demlenen çayın rengini görebilir, dilediğimiz dem ayarında çaylar hazırlayabiliriz. Çay bardaklarının ağız kısmı geniş olur. Bunun en büyük nedeni ise bardağın alt bölümünde çayın sıcak olarak korunması ve ağız kısmındaki çayın ise daha çabuk soğuyup ağzı yakmamasıdır. Orta kısımlarının ince olmasının nedeni de alt kısmın avuca tam oturmasını sağlamaktır. Böylece sıcak içilen çayın ısısıyla avuç ısısı birleşir. Tüm bu özelliklere baktığımızda Türk tipi ince belli çay bardağının hem bilimsel hem de estetik bir tasarım harikası olduğunu söylememiz mümkündür.

Çay Bardağı Fiyatları

Çay bardaklarının fiyatları üretilen camın kalitesine, üzerindeki desenlere, işlemeli olanlar için işlemesine, kulplu veya kulpsuz olmasına, boyutuna, üretici markaya göre değişmektedir. Tekli satın alma olanağı olduğu gibi çoklu bir şekilde de alabilirsiniz. Her ürün gibi çay bardaklarında da çoklu bir set şeklinde almanız maliyet açısından daha tasarrufludur. Çay bardağı setleri hem daha ekonomiktir hem de tüm bardaklarınız aynı şekilde olacağı için daha şık bir görünüm elde edersiniz. Peki, çay bardağı alırken nelere dikkat etmelisiniz? Öncelikle dikkat etmeniz gereken en önemli şey alacağınız cam çay bardağının cam sağlamlığı ve kalitesidir. Kullanılacak alana göre ince veya kalın camlardan üretilen bardakları tercih etmelisiniz. Kaliteli bir bardak aldığınız takdirde leke tutma ve kararma gibi problemleri yaşamazsınız, uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Kaliteli çay bardağı dendiğinde akla gelen ilk marka Paşabahçe olur. Sitemiz üzerinden Paşabahçe markasının çay bardağı setlerine ulaşabilir, uygun ve avantajlı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

 

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.