Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

BÜYÜTEÇLER

Görmekte zorluk çektiğimiz cisimleri büyüterek daha iyi ve sağlıklı görmemize yarayan büyüteçler, birçok alanda kullanılmaktadır. Günümüzde saatçilerden tutun da elektronik işiyle uğraşanlara hatta kumaş üreticilerine kadar çok farklı mecralarda büyüteçler kullanılmaktadır. Yapılan işin inceliğinden ve elimizdeki malzemenin küçüklüğünden dolayı büyüteçlerden faydalanılması gereken bu tür mesleklerde, büyütecin büyütme gücü devreye girmektedir. Kullanımı oldukça kolay olan büyüteçler, çıplak göze göre çok daha büyük bir görüş kalitesi sağlamaktadır.

BÜYÜTEÇLER HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Normal gözün görüş mesafesinin yaklaşık 25 santimetre olduğu dikkate alınırsa yakından bakılması gereken durumlarda büyüteçlerin nasıl bir kolaylık sağladığı daha iyi anlaşılacaktır. Büyüteçlerin sadece görme için kullanılmadığı da bilinen bir gerçektir. Büyüteç, odak noktasında güneş ışınlarını topladığı için bir tutuşturma aracı olarak da kullanılmaktadır. Özellikle kibrit bulunmayan durumlarda bir büyüteç yardımıyla kağıt ve benzeri ürünleri kolaylıkla tutuşturabilmekteyiz.

Halk arasında mercek olarak da bilinen büyüteçler yaygın olarak saplı modeliyle satılmaktadır. Cebimizde taşıma kolaylığına da sahip olunan büyüteçte Kraf büyüteç öne çıkmaktadır.

İstekirtasiye.com ’da 50 mm350G’den 90 mm395G2ye kadar farklı seçenekler bulunmaktadır. Sitemizdeki mercek- büyüteç çeşitlerimizden size uygun olanı İşte Kırtasiye güvencesiyle hemen temin edebilir ve kullanabilirsiniz.

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2022 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.