Blog

Sosyal Medyayı Nasıl Daha Etkili Kullanırız?

Dünya değişip dönüşürken bir işletme ve marka sahibi olarak çağın gerisinde kalmak istemezsiniz. Çünkü rekabete ayak uyduramayan firmalar kesinlikle kaybetmeye mahkumdur. Özellikle son 10 yıl içerisinde hayatımıza giren ve adeta bir vazgeçilmez haline gelen sosyal medya uygulamaları sayesinde artık eski nesil diye adlandırılan televizyon, gazete ve dergi gibi reklam mecralarının yanına daha iyi ve etkili bir reklam aracı daha eklenmiş oldu. Sosyal medyada geçirdiğimiz zaman dilimleri büyüdükçe marka sahiplerinin aklında şu sorular belirmeye başladı: Sosyal Medyayı İşletmem İçin Nasıl Daha Etkili Kullanabilirim? Ya da Markamı Sosyal Medya Üzerinden Nasıl Büyütebilirim?

İş Hayatında Motivasyonunuzu Arttıracak 10 Film

Çoğumuzun boş vakitlerini daha eğlenceli hale getiren veya en büyük tutkularından birisi filmlerdir. Filmler sayesinde değişik dünyalara dalabilir, hayaller kurabilir, sıkı bir maceranın içine kendimizi atabilir veya ilham alacak hikayelere tanıklık edebiliriz. İş hayatında motivasyonumu arttıracak filmler ise binlerce film arasında azımsanmayacak kadar fazladır. 1895 yılında sinemanın icadı ile başlayan bu büyük serüven yıllar içerisinde şekillenmiş, kendi içinde çeşitli türlere ve janrlara ayrılmış ve günümüze kadar büyüyerek gelmiştir. Filmler sayesinde 2 saatliğine de olsa bambaşka bir dünyaya yolculuk edebilir ve tanık olması zor deneyimlere tanıklık edebiliriz.

Günü Verimli Değerlendirme Yolları

İş veya eğitim hayatında başarının yolu kesinlikle disiplin ve planlı saatlerden geçmektedir. Günü verimli değerlendirme yolları çoğu yaşam koçu ve araştırmacı tarafından sürekli olarak incelenen ve üzerine çalışılan bir konudur. Dünyanın çeşitli yerlerinden bu konu üzerine araştırma yapan insanlar hep bir program oluşturma ve çeşitli metodlar üzerine çalışmış ve çıkarımlarda bulunmuşlardır. Bir gün nasıl verimli kullanılır? sorusunun peşinde koşan araştırmacılar gün içerisindeki 24 saatimizi nasıl daha düzenli ve disiplinli bir hale getirebiliriz konusu üzerinde epeyce tartışmışlardır.

Yılbaşı Hediyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni yılın yaklaşması ile birlikte sevdiklerimize ne hediye alacağımız konusu gündeme gelir. Yılbaşı hediyesi arayışında olanlar için binlerce fikir vardır. Ancak bu fikirler arasında kafamız karışabilir ve karar vermekte zorlanabiliriz. Bu nedenle yeni yıl hediyesi almadan önce bu yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

Marka Yönetimi ve Pazarlama Nasıl Yapılır?

Marka Yönetimi ve Pazarlama Yöntemleri şirketiniz ve ürünleriniz için çok büyük bir önem arz etmektedir. Genellikle şirketler üretim ağları ve organizasyon üzerine yoğunlaştığından ötürü hep marka yaratma ve yönetme işlemlerini gözden kaçırırlar. Marka Yönetimi nasıl yapılır? Piyasa analizleri nedir? Doğru Pazarlama Analizleri nasıl yapılır? gibi sorular unutulur. Bu sorulara cevap bulmak ve Marka Yönetimi hakkında daha fazla bilgi için blog yazımızı okuyabilirsiniz.

Marka Kimliğinde Renklerin Önemi

Markaların ulaşmak istedikleri müşteri kitlesine göre veya yansıtmak istediği kimlik inşası adına tercih ettiği renkler vardır. İletişim biliminin ilk konu başlıklarından olan renk ve yarattığı etkileri sizler için derledik. Şimdi sıra sıra renkleri ve onların çağrıştırdığı anlamları tek tek yazımızda inceleyelim.

Korona Covid-19 Tehdine Karşı Alınması Gereken Tedbirler

Korona virüs tehlikesi nedeniyle; özellikle kalabalık iş yerlerinde gerekli önlemler alınmazsa, sonuçları ağır olacak. Bu haftaki yazımızda konunun önemi ve hassasiyetine istinaden; Covid-19 virüsünün yayılmasını önlemek için işyerinde yapılması gereken konuları işledik. 

Yaratıcı Düşünce Teknikleri ve Önemi

Özellikle iş alanlarında müşteriler her zaman yenilikçi, rahatlatıcı çözümler getiren şirketleri ve ürünleri tercih etmektedir. Yine iş yerinde çalışan insanlar gün içerisinde bir çok sorunla karşılaşmaktadır. Bu sorunların çözümü için yaratıcı düşünce etkili çözüm önerileri sunabilmektedir.

Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Evde tek başıma ne yapabilirim? Bu günlerde izindeyim ailemle evde ne yapabiliriz? Bu gün işe gitmedim çocuklarla nasıl yaratıcı oyunlar oynayabilirim? Bu soruları kendinize soruyorsanız vaktinizi dışarda değil de evde geçirmeyi planlayanlardansınızdır. Devamı yazımızda...

Dekoratif Mantarlar, Rulo Mantar Nasıl Kullanılır

Rulo mantarlar istediğiniz ölçüde kesilebilen esnek malzemelerdir. Ev ve ofis dekorasyonu için yaratıcı mantar panolar yapılabilir. Online alışveriş rehberiniz İş’te Kırtasiye Blog sayfamızda, görsel ve şık dizayna sahip mantar panoları nasıl yapabileceğimizi inceleyeceğiz...

Zarf Nasıl Yapılır, Nasıl Zarf Süslenir

Sevdiklerimize basit bir zarf içerisinde mektup göndermekse, içinde emek olan güzel bir zarf içinde duygularımızı göndermek her zaman çok daha değerlidir. Bir de bu zarfı siz kendi emeğinizle yaptıysanız yerini hiç bir şey dolduramaz. Zarfları nasıl daha görsel hale getirebiliriz...

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır

Bir misafiriniz gelir, ona değer verdiğiniz için türk kahvesi ısmarlarsınız. İşe konsantre olmak için türk kahvesi sipariş edersiniz. Kimisi her gün bir fincan sağlık açısından çok faydalıymış der içer, kimisi keyif olsun diye içer...

Beynin Kapasitesi

İnsanoğlu olarak beynimizi daha tam anlayamadığımız gibi tam kapasite ile de kullanamıyoruz. Yeni aldığımız bir elektronik eşyayı bile tanımak için onca vakit harcarken beynimizi tanımak için çok vakit ayırmıyoruz. İşte bu yazımızda bu muazzam mekanizmayı biraz tanıtmaya çalışacağız.

Sevgililer Günü Hediyesi Ne Alabilirim

Sevginin, aşkın ifade edilebildiği tek gün sevgililer günü müdür? Sevgililer günü nereden çıkmış? Sevgililer günü nedir? Önemi nedir? En önemlisi bugün sevgilime ne hediye almalıyım? İş’te Kırtasiye’nin Blog sayfasında sevgiliye alınabilecek hediyeler için birkaç tavsiye…

Kağıt Havlu Çeşitleri, Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Kağıt havlular; iş yerlerinde ve evlerde vazgeçilmez tüketim malzemelerinden birisidir. Kağıt havluların birçok farklı çeşitleri mevcuttur. İş’te Kırtasiye Blog sayfamızda; kağıt havlu çeşitleri, kağıt havlu alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konuları sizin için açıklamaya çalışacağız…

Fosforlu Kalem Özellikleri

Zımba Makineleri Özellikleri, Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Algılara Hitap Et, İş Hayatında Algı Yönetimi - 2

Algılara Hitap Et, İş Hayatında Algı Yönetimi - 1

Zarf Çeşitleri, Zarf Şeçerken Nelere Dikkat Etmeli

İş Hayatında İmaj Yönetimi

Ofiste Bol Köpüklü Kahveler Nasıl Hazırlanır? Latte Hazırlamanın Püf Noktaları

Bitki Çayları Faydaları, Hangi Çay Neye İyi Gellir

Yazı Tahtası Kalemi Alırken Dikkat

İknanın Sihirli Gücü, Nasıl İkna Edersiniz -2

İknanın Sihirli Gücü, Nasıl İkna Edersiniz -1

Çayın Faydaları. İdeal Çay Nasıl Demlenir?

Trafik Levhaları Anlamları

Ev ve İşyeri Yüzey Temizliği. İdeal Temizlik Nasıl Yapılır?

Dosyalama ve Arşivleme Nasıl Yapılır? Arşivleme Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yılbaşı Hediyeleri İçin İlginç Fikirler

2020 Ajandamı Nasıl Tutmalıyım? Etkin Ajanda Kullanımının Püf Noktaları

Pillerin İlginç Dünyası

Sabit Hat Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Ofis Hayatında Etkili Sunum Nasıl Yapılır

Öğretmenler Gününde Ne Hediye Alabilirim

Para Kontrol ve Sayma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Telefon Kulaklığı Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Telefon Şarj Kablosu Alırken Nelere Dikkat Etmeli

İş Hayatında Kişisel Gelişimin Önemi

Temizlik Ürünü Alırken Nelere Dikkat Etmeli

10 Kasım Atamızı Saygıyla Anıyoruz

Yazı Tahtası Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Fotokopi Kağıdı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Ofis Hayatında Beden Dili

2020 Promosyon ve Reklam Sezonu Açıldı

Ofis Hayatında Etkin Dinleme

Ofis Hayatında Etkili İletişim

Display Ürünler Denilince Akıllarda Ne Oluşmalı?

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.