Sıralama seçin
Görünüm:  3  4
Toplam 17 ürün görüntüleniyor.

ACİL ÇIKIŞ VE İLK YARDIM LEVHALARI

Hayatımızın hangi anında başımıza neler geleceğini bilemeyiz. Olası tehlikeler, kazalar ya da doğal afetler söz konusu olduğu zaman bulunduğumuz noktadan hemen uzaklaşmamız gerekebilir. Eğer bulunduğumuz noktaya yapancıysak oradan çıkmak isterken çok yanlış hareketlerde bulunabiliriz. Bulunduğunuz yeri biliyor ya da bilmiyor olun fark etmez, bildiğiniz normal bir çıkış kapısı o anda yaşadığınız olaydan korunmanız için korunaklı olmayabilir. İşte bu gibi durumlarda belirlenen acil çıkış kapıları vardır. Bu acil çıkış yerini öğrenmeniz ve bilmenizin tek yolu ise acil çıkış yönlendirmeleri olacaktır.

Acil çıkış yön levhaları olası tehlikeler anında insanlar panik içerisinde oluyor olsalar bile görünürlüğünden dikkat çekecek ve yönleri sayesinde insanları güvenli olan acil çıkış noktalarından dışarıya çıkartabilecektir. İş merkezlerinde, fabrikalarda, ofislerde, okullarda ve bunlar gibi birçok kurumlarda bu acil çıkış levhalarını sıklıkla görmekteyiz. Güvenlik ve sağlık açısından büyük bir önem arz etmektedir. Acil çıkış levhası sayesinde panik anındayken ne yapacağınızı bilmeden koşmak yerine acil çıkış yönlendirmesine doğru koşuyorken bulacaksınız kendinizi. Bu levhalar genellikle alüminyum malzemelerinden üretilmektedirler. Duruma göre polikarbon ya da vinil de olabilmektedirler. Exit tabelası gördüğünüz takdirde başka bir yöne gitmeye çalışmamalısınız. Son zamanlarda hem daha dekoratif hem de daha dikkat çekmesi amacı ile ışıklı acil çıkış levhası daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

Acil çıkış noktaları genellikle daha büyük kapılardan oluşmaktadır. Bu da olası bir tehlike anında insanların sayısının çok olacağını düşündüğümüzde normal bir kapıda yaşanacak sıkıntıları bu noktada yaşamamanız için daha büyük kapılardır.

Bununla birlikte ilk yardım levhalası da büyük önem taşımaktadır. Ofisinizde bulunuyorken alanda belirlenmiş bir toplanma alanı oluşturabilir ve bu levhayı belirterek olası tehlike anlarında insanların orada toplanmasını sağlayabilirsiniz. Yalnızca ofis ortamında değil bunu dış ortamlarda da kullanabilmekteyiz. Dışarıda belirlenmiş dış etkenlerden etkilenmesi zor olan bir örneğin park alanı toplanma alanı olarak seçiş ise oraya acil toplanma noktası levhasını koyarak insanları bilinçlendirebilirsiniz.

Aynı zamanda okul, ofis ya da alışveriş merkezlerinde oluşabilecek yangınlara acil müdahale için yangın söndürücüler bulunması gerekir. İnsanlar yangını fark ettiği an ön müdahalede bulunması gerekebilir. Okul, ofis ya da alışveriş merkezlerinde belirlemiş olduğunuz alanlara yangın söndürücüler yerleştirip yangın söndürücü levhasını yerleştirdiğiniz zaman, zamandan kazanabilir ve tehlikenin büyüklüğünü yok edebilir ya da azaltabilirsiniz.

En uygun acil çıkış levhaları fiyatları istekirtasiye.com’da sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Dilediğiniz ürüne kolay ödeme ve hızlı teslimat sayesinde kolayca sahip olabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz!

Tarkan Reklam Logo
kuruluşudur.
© 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.